Wprowadzenie do bloga

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych samodzielnym uruchomieniem całkowicie darmowego systemu telekomunikacyjnego Issabel IP PBX.

Zanim rozpocznę publikację artykułów dotyczących instalacji systemu, chciałbym wszystkich uprzedzić, że nie jestem osobą nieomylną. Wiedzę swoją czerpię z doświadczenia związanego z wieloletnią pracą z systemami telekomunikacyjnymi.

Od kilku lat zajmuje się już tylko instalacjami VoIP, a w szczególności wspomnianym już tu system Issabel IP PBX.

Programowa centrala IP jaką jest Issabel, jest kontynuacją systemu Elastix , z którym zainteresowani zapewne mieli okazję się już spotkać .

Mam za sobą kilkadziesiąt komercyjnych instalacji tego systemu, począwszy od całkiem małych instalacji a kończywszy na 100 numerowych systemach.  Jedno jest absolutnie pewne, ten system pracuje i doskonale sprawdza się jako profesjonalne narzędzie telekomunikacyjne :-).

Będzie mi bardzo miło, jeśli opublikowane tu artykuły pomogą choćby jednej osobie w pracy nad tym systemem. Muszę jednak uprzedzić, że nie mogę nikomu zagwarantować, że włożony wkład w postaci swojej pracy i czasu zakończy się sukcesem. Wszystko zależy od bardzo wielu czynników, wersji zainstalowanego systemu i środowiska w jakim ono pracuje.

Proszę też nie traktować zawartych tu informacji jako jedyne źródło nieomylnej wiedzy. W sieci jest sporo informacji na ten temat i często trzeba korzystać z wielu rozwiązań, aby odnieść sukces.

W blogu tym, będę zadawał też pytania, na które sam niestety nie znam odpowiedzi, w nadziei na pomoc w ich rozwiązaniu wśród ludzi zajmujących się szeroko pojętą teleinformatyką i asteriskiem. Liczę na powstanie swego rodzaju grupy wsparcia wśród ludzi pochłoniętych ideą oprogramowania open source. 

 

Centrala Telekomunikacyjna VoIP - Issabel

Dodaj komentarz